Cestování bez bariér

Doprava v Lonýně

Zpět na Londýn

Za vjezd do centra Londýna se platí poplatek 11,50 liber na den (2016). Poplatek lze zaplatit pouze prostřednictvím internetu, kde se do systému zadává RZ a zaplatí se formou bankovního převodu. Vjezd do Londýna se dá předplatit, a to na jeden den dopředu. Poplatek se nemusí platit o státních svátcích a víkendech. Vjezd do placené části Londýna je viditelně označen nápisy na silici nebo dopravními značkami.

 

Parkování v Londýně

je zdlouhavý proces a najít parkovací místo pro hendikepované je obtížné. Místa jsou totiž nevýrazně značená malou dopravní značkou, společně s nápisem na parkovacím místě Disabled, který bývá občas neviditelný. Když už jsme parkovací místo pro vozíčkáře našli, bylo určené pro rezidenty anebo časově omezené. Časově omezená parkovací místa jsou hlídána kamerami. Po uběhnutí povoleného časového limitu, se na parkovací místo může opětovně zaparkovat až po uběhnutí 3 hodin. Chce to chvilku trpělivosti a vždy se najde nějaké parkovací místo pro neomezené parkování.

Například v ulici Shad Thames, poblíž Tower Bridge, jsme našli parkovací místo pro hendikepované na 4 hodiny. Parkovali jsme tu celý den a naštěstí žádnou pokutu nedostali. Poblíž nejstaršího obchodního domu Selfrige v ulici Brown Hart Gardens se nachází neomezené parkování pro hendikepované a vedle parku Green Park v ulici Chester street je také neomezené parkování od 18:30 hod. (je to poblíž Hyde Park a Buckinghamského paláce)

Knižní průvodci nás odrazovali od vjezdu do centra Londýna, z důvodu velkého provozu. Samozřejmě jsme do centra Londýna autem zajeli a nepřipadalo nám, že by provoz na silnicích byl výrazně horší než v Praze. 

Parkovací místo pro hendikepované

Parkoviště, dopravní značka pro hendikepované Parkoviště, dopravní značka pro hendikepované