Cestování bez bariér

Kategorie: Měsíc v USA

Dech beroucí kosatky v SeaWorld, San Diego

Dech beroucí kosatky v SeaWorld, San Diego

Fotky

Lehká obtížnost TOP atrakce

Brzy ráno jsme jsme vyrazili z L.A. do SeaWorld v San Diegu, což je mořský zábavní park. Po příjezdu k branám SeaWorld nás obklopil příjemný mořský vzduch, alespoň trochu chladící okolní teplotu 30°C. Do zábavního parku jsme vstoupili monumentální vchodovou branou ve tvaru mořské vlny, za níž se již rozkládala "mořská zoo".

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět

Zpočátku jsme nevěděli, kam dřív skočit. Na jedné straně venkovní bazénky s mořskou vodou a v nich malé pestrobarevné rybičky, léčivé rybičky oždibující ruce, a na druhé straně lachtani napařující se na sluníčku, nebo obrovské mořské želvy na pískových plážích. Neskutečným zážitkem byla možnost pohladit si plavající manty ve venkovních bazénkách, nebo sledovat delfíny či lachtany při jejich exhibičním představení.

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět

V krytých akváriích jsme viděli snad všechny druhy žraloků, korálů, mořských hvězdic atd. Nad tím vším se pak návštěvníci mohou vznášet prostřednictvím horské dráhy, pojízdné vyhlídkové věži, nebo využít malou lanovku.

Hlavním tahákem jsou ale bezesporu kosatky. Pohled na tato nádherná zvířata plovoucí v obrovských bazénech byl dalším nezapomenutelným zážitkem. Ještě úžasnější byla jejich vodní show. Tu si určitě nenechte ujít! Je neskutečné, jaké všechny možné triky kosatky dokážou. Někteří diváci jsou pak z úžasu probuzeni sprškou studené vody. Během patnácti minutové show vás kosatky zlijí tak, že na vás nezůstane nit suchá. Nevěříte? Koukněte na záznam ze show Mrkající. V tomto ohledu jsme byli trošku prozíraví a vyhnuli jsme se sedadlům v modré zóně.

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět

Na závěr celodenní návštěvy SeaWorldu jsme navštívili vodní atrakci (kam nás bez problémů pustili) - velkou pneumatiku se sedadly projíždějící korytem divoké řeky - do pneumatiky se vozíčkář sám nedostane, je nutná asistence. Samotnou projížďku jsme přežili v suchu do doby, než se před námi objevil menší vodopád. Domněnka, že se těsně před námi vodopád vypne, se po chvilce ukázala jako naprosto mylná. Na férovku nás prohnali vodopádem a my jsme tak nakonec opouštěli SeaWorld promočení na kost, ale s úsměvem na tváři.

Návštěva SeaWorldu je plná skvělých zážitků a z naší strany se jednalo o výlet, který bychom určitě při návštěvě západu USA doporučili. Všechny atrakce a prostory jsou bez problému přístupné pro všechny handicapované i nehandicapované.

SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět SeaWorld, San Diego, USA, Mořský svět