Cestování bez bariér

Kategorie: Měsíc v USA

Impozantní přehrada Hoover Dam a legendární Route 66

Impozantní přehrada Hoover Dam a legendární Route 66

  zpět                                                   Fotky: Hoover Dam, Route 66

 Lehká obtížnost

přehrada Hoover Dam       Route 66      Moteky Super 8

 

Hoover Dam

 - leží na řece Colorado u hranice států Arizona a Nevada ve vzdálenosti 41 mil - 66 km od Las Vega. Byla postavena v letech 1931 – 1936 a svými 220 metry se řadila k největším přehradám světa. Postupem času se stala strategickým místem zásobujícím vodou a elektrickým proudem široké okolí. Elektrický proud dokonce putuje až k předměstí Los Angeles.

USA, Nevada, Arizona, Colorado, Hoover Dam

USA, Nevada, Arizona, Colorado, Hoover Dam

Přehrada se dá v obou směrech přejet autem. S historií a přehradním zařízením se návštěvníci blíže seznámí při prohlídkách pořádaných přímo v útrobách přehrady. Velikost přehrady je patrná při pohledu z železobetonového mostu, který se klene ve výšce 270 m nad řekou Colorado. Teprve odtud jsme začali obdivovat stavebnický um třicátých let 20. století. Na most jsme se dostali z prvního parkovitě od vjezdové kontroly. Na most vede do mírného kopce klikatící se betonová cesta, která je pro vozíčkáře pohodlně sjízdná.

USA, Arizona, Route 66, Hackberry

USA, Arizona, Route 66 USA, Arizona, Route 66

Route 66

- od Hoover Dam jsme zamířili do města Kingman (silnice č. 93) a napojili se na legendární silnici Route 66 směr Flagstaff. Na Route 66 se nachází několik míst, která se snaží oprášit zašlou slávu z let 1926 - 1985. K těmto místům patří například odpočívadlo u města Hackberry, které leží u odbočky z Route 66 do města.

USA, Arizona, Route 66, Hackberry

USA, Arizona, Route 66, Hackberry USA, Arizona, Route 66, Hackberry

Odpočívadlo nás zaujalo hned na první pohled. Retro benzínová pumpa, doplněna starými vozy z doby řádění mafiána Alcaponeho. Vše tématicky doplňoval stánek se suvenýry a dřevěnou ohradou s oslem Smějící se. Vnitřek stánku byl zasvěcen do doby, kdy světem cloumalo hnutí hippies, Beatles atd. Pánské záchody byly věnovány památce rokenrollového zpěváka Elvise Presleyho a dámské záchody zas holywoodské herečce Marilyn Monroe. Šedesát šestka nás zavedla do dalších zajímavých měst jako Truxton, Peach Springs a Seligman. Bohužel jsme díky velkému dešti byli nuceni městy pouze projet až do cílového bodu, který byl Flagstaff, motel Super 8 Flagstaff.

 USA, Arizona, Route 66, Hackberry USA, Arizona, Route 66, Hackberry

 

Z tohoto dne:

Motely Super 8 (Flagstaff)

 – motely Super 8 jsou k nalezení na celém území USA. Jde o síť motelů nabízejících stejné služby nezávisle na tom, v jakém koutě USA se nacházíte. Disponují jak bezbariérovým vstupem, tak i pokojem. Samotné pokoje jsou prostorné a čisté, vybavené mikrovlnou troubou, TV, WiFi, rychlovarnou konvicí a kávovarem. Při poměru ceny s nabídkou služeb jsme byli s ubytováním nadmíru spokojeni.

Route 66

 – vede přes krásnou westernovskou krajinu s úžasnými retro městečky. Při jízdě nekonečnou rovinou jsme ocenili pomocníka v podobě tempomatu. V některých případech bychom na rovinách ocenili i autopilota, držícího volant v rovném směru. Smějící se Dle libosti doporučujeme každému cestovateli zastavovat v místech připomínající její nejslavnější éru. Pokaždé ho bude čekat zajímavé překvapení.

Hoover Dam

 – zastávka na 60 minut, při pohledu na klenutý most a přehradu jsme pokaždé žasli nad velikostí monumentálního díla. Zmiňovali jsme se o prohlídkách v útrobách přehrady. Bohužel jsme si ani jednu z mnoha prohlídek nezaplatili a tak nevíme, zda je nějaká z prohlídek bezbariérová.