Cestování bez bariér

Kategorie: Měsíc v USA

Den plný zábavy v Universal Studios

Den plný zábavy v Universal Studios

Fotky                       Sestřih z Universal studia

Lehká obtížnost Doprovod TOP atrakce

Universal Studios, jeden velký zábavní park spojený s filmovými ateliéry. Do Universal Studios jsme přijeli brzy ráno a po zakoupení vstupenek jsme počkali na 10 hodinu, kdy se celý areál otevřel. Při nákupu vstupenek jsme si připlatili a koupili si ty s přednostním vstupem. Díky tomu jsme mohli na každou atrakci jít jednou přednostně. Už před vstupem nás ohromilo megalomanství celého areálu. Nechápavě jsme procházeli ulicemi a dívali se na kopie budov známé z různých filmových, seriálových, či jiných produkcí. Během celé návštěvy nás doprovázely známé filmové znělky společně s hudbou ze seriálů. Areál je postupem času obnovován a měněn podle úspěšných filmových snímků studia. Při naší návštěvě se zrovna stavěla atrakce ve stylu Harry Potter.

Los Angeles, Universal Studio, USA

Los Angeles, Universal Studio, USA

Během celého dne jsme navštívili:

Atrakce ve stylu animované pohádky Já padouch - vtipná 4D projekce,která nás zatáhla do filmového dění s Mimoni. 

Mimoni, Los Angeles, USA, Universal Studio Los Angeles, Universal Studio, USA

Procházka Springfieldem

Nasadili jsme si 3D brýle a poté se s námi vozítko podobné těm na horských drahách zvedlo k otevřenémus tropu. Stropem jsme projeli k ochozu, před kterým bylo obrovské projekční plátno. Pod námi se nacházela další tři patra s těmito vozítky obsazené lidmi. Vše začalo známou znělkou kresleného seriálu Simpsonovi ve 3D provedení. Prostřednictvím horské dráhy, tentokrát už v provedení 4D, jsme se postupně dostávali Springfieldem až k samotnému konci města. Horská dráha byla tak dokonale provedena, že jsme se někdy horko těžko přesvědčovali, že nejedeme vzhůru nohama.

Los Angeles, Universal Studio, USA

Projížďka filmovými ateliéry

Prostřednictvím auto vláčku jsme pronikali do světa filmových triků a některé i na vlastní kůži pociťovali v podobě 4D projekce při zápasu King Konga s tyranosaurem Rexem, umělého deště, který z poklidného potůčku vyvolal rozběsněnou řeku, zemětřesení v metru, kde se na nás všechno hroutilo, a útoku velkého žraloka z filmu Čelisti. Viděli jsme místo letecké havárie, westernové či mexické městečko atd. 

Los Angeles, Universal Studio, USA Los Angeles, Universal Studio, USA

U každé návštěvy těchto míst nám byl ukázán úryvek filmu, ve kterém se místo objevovalo. Mimo jiné jsme se vláčkem přibližovali i k ateliérům, kde se právě odehrávalo natáčení filmů, seriálů či pořadů, a my tak měli možnost zahlédnout i nějakou tu slavnou Hollywoodskou hvězdu. To se bohužel nepoštěstilo. Při projíždění okolo kulis budov jsme se nestačili podivovat nad jejich dokonalostí. Z přední strany vypadaly jako skutečné budovy a když je člověk obešel, nebo jimi prošel skrz na druhou stranu, uviděl jen velkou dřevěnou desku, na které bylo vše vytvořeno - neskutečné. Po celou dobu nás doprovázel průvodce, který každé místo okomentoval vtipným komentářem. 

Nástup a výstup z vláčku je pro vozíčkáře a lidi s omezenou hybností prováděno přednostně z vyvýšeného bezbariérového nástupiště, ze kterého se pohodlně přejede do vagonu, kde je vozíčkář připevněn bezpečtnostními pásy.  

Los Angeles, Universal Studio, USA Los Angeles, Universal Studio, USA

Vodní svět

– úchvatné kaskadérské představení, u kterého se divákovi tají dech při kaskadérských výkonech herců. Jde o hranou scénu ze stejnojmenného filmu, kde není nouze o výbuchy, skákání z výšek do vody, či akrobatické kousky na vodních skútrech. Samotným vyvrcholením a obrovským překvapením pro diváky je nouzové přistání letadla na vodní hladině. Pro představu mrkněte sem.

Los Angeles, Universal Studio, USA, Vodní svět

Jurský park

– vodní atrakce, kterou pohodlně projedete na společné lodi obklopeni dinosaury. Projížďka se však postupně změní v apokalypsu v podobě útěku dinosaurů z výběhů a napadení lidí - jako je to ve filmu. Celá projížďka je ukončena objevením tyranosauří hlavy a náhlým prudkým sjezdem na vodní hladinu - super načasování a než se nadějete jste dole Smějící se. Nástup a výstup do loďky není pro vozíčkáře a lidi s omezenou hybností nijak přizpůsoben, je tedy nutná dopomoc.

Los Angeles, Universal Studio, USA

Mumie

je nejdelší krytá horská dráha ve stylu filmu Mumie. Horská dráha je plně zasazena do příběhu filmu. Šílená jízda ve tmě vpřed i vzad dokonale doplněná občasným probliknutím světla. Nástup a výstup do společného vozíku horské dráhy není pro vozíčkáře a lidi s omezenou hybností nijak přizpůsoben, je nutná dopomoc.

Jukněte na tento odkaz, na kterém jsou zachyceny naše zážitky z Jurského parku a Mumie. Bohužel jsme vše zaznamenávali na starou kameru a podle toho vypadá i kvalita záznamu.

Los Angeles, Universal Studio, USA

Transformers

úžasná 5D dráha zasazena do příběhu s Transformery, kde je člověk doslova vtáhnut do příběhu a ocitá se na bojovém poli mezi Transformery a Deceptikony. Adrenalinová atrakce je samozřejmě ukončena výhrou Transformerů. Nástup a výstup do vozíčku není nijak přizpůsoben, opět je nutná asistence. 

Los Angeles, Universal Studio, USA

Celý areál Universal Studios je plně bezbariérový a stejné je to i u atrakcí. Nikde jsme se nesetkali s žádným větším problémem při vstupu na atrakce, či s nesmyslnými zákazy vstupu. Před každou atrakcí je vždy cedule, která upozorňuje, jakým lidem se návštěva nedoporučuje (je tedy na každém, zda se rozhozhodne pro návštěvu, nebo ne). Co se nedalo vyřešit najetím s vozíčkem na atrakci, se vyřešilo přenesením. Z návštěvy Universal Studios jsme byli naprosto unešeni. Byl to perfektní způsob, jak začít pobyt v USA. Na návštěvu doporučujeme vyhradit si celý den, ne méně. Za celý den jsme jen tak tak prošli celý areál. Pro představu se podívejte na odkaz čtyřminutového videa z návštěvy, který naleznete na začátku stránky.